Okul

Alexander Graham Bell Olmasaydı Neler Olabilirdi

İsmini bir yerlerden duymuş olacaksınız, Alexander Graham Bell telefonun bulan kişidir. Telefonun icadı dünya genelinde önemli buluşların başında gelmektedir. Bilim adamı olan Graham Bell yaptıkları ile ismini tarihin altın sayfalarına ismini yazdırmıştır.

Alexander Olmasaydı Neler Olurdu

Telefonun icadı olması durumunda uzak mesafeler ile iletişim kurulamazdı. Bir çok alanda etkisi olurdu sağlık için çalışmalar yapan insanlar başta olmak üzere iletişim kurarak aynı ortamdaymış gibi devam ettirmelerini sağlamıştır. Teknoloji alanında internet adına birşey olmazdı verilerimiz telefon hatlarından aktarılıyor bir çok temel alanında olan çalışmalar sürdürülemezdi. İnsanlık için büyük kayıplar olurdu bugün iş alanında dahi olmak üzere ticareti büyük olasılıkla etkilerdi.

Telefon sadece bir iletişim aracı olmak dışında dünyanın en önemli buluşu olmuştur. Sağlık, ticaret, ekonomi, iş verenler, bilgi, teknoloji, üretim alanınları başta olmak üzere bir çok şey olurdu ama eski zamanlarda gelişim için çalışmaların çoğu telefonla gerçekleşmiştir.

alexander graham bell
alexander graham bell telefonun icadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu