Alt Bacak İnceltme Hareketleri

Vücudunuzun her yerinin orantılı bir şekilde olması için size en uygun egzersiz hareketlerini düzenli olarak yapmanız oldukça faydalı olabilir. Özellikle vücudun üst kısmının zayıf olmaması durumunda alt bacakların biraz daha kalın bir yapıya sahip olması çoğu bayanda görülen bir sorundur. Bunun için artık dert etmenize gerek yok. Uygun olan egzersiz hareketleri ile alt bacaklarınızı da istediğiniz oranda forma sokabilirsiniz. Özellikle alt bacakların bayanlarda daha ince olması sizler için daha zarif bir görünüm de ortaya çıkaracaktır. Bunun için de alt bacak egzersizleri için sizlere önereceğimiz egzersiz hareketlerinden faydalanabilirsiniz.

Alt bacak inceltme için egzersiz yöntemleri:

– Öncelikli olarak sizlere tavsiye ettiğimiz bu egzersiz hareketlerinin düzenli olarak yapılması daha etkili sonuç almanız için oldukça önemlidir. İlk olarak alt bacak çalışmak için yapacağınız ilk hareketten bahsetmek istiyoruz. Genellikle step egzersiz hareketleri genellikle bilekleri ve bacakları çalıştırmak için oldukça önemlidir. Bunun için de aerobik hareketleri yaparak alt bacak için oldukça etkili bir egzersiz yapmış olursunuz. Bunun için de step tahtalarından yardım alabilirsiniz.

– Hem alt bacak çalıştırmak için hem de kalçalarınızı çalıştırmak için yapacağınız oturma egzersizi için gerekli olan başka bir alete de gerek olmadığından evinizde düzenli olarak kendinize belirlediğiniz bir sayı neticesinde her gün yapabilirsiniz. Bu hareketi yapmak için vücudunuzu dik bir şekilde tutuyorsunuz ve bacaklarınızı da omuz genişliğinden biraz daha fazla açarak dik bir şekilde oturarak kalkıyorsunuz. Bu hareketi yaparken dengenizi korumak için kollarınızı dik bir şekilde tutarak 10 sayıdan daha az olmamak şartı ile bu egzersiz hareketini yapabilirsiniz.

– Pilates hareketleri olarak tanımlanan hareketlerden yardım alarak da bacaklarınızı sıklıkla çalıştırabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer hareketleri yapabilmek için oldukça rahat bir kıyafet tercih etmelisiniz.

– Sadece spor yapmak değil aynı zamanda bacak yağlarınızı yakmak için yağ yakma işlemini hızlandırıcı besinleri tüketmeye de özen göstermelisiniz. Böylelikle en küçük bir hareket yapmanız neticesinde bile besinlerin de yardımı ile hem bacak kaslarınız hem de tüm vücudunuz daha sıkı bir görünüm kazanacaktır.

– Yürüyüş yapmak herkesin kolaylıkla yapabileceği bir spordur. Ayrıca düzenli olarak yürümek ve tempolu yürümek direkt olarak bacaklarınızı etkilemektedir. Bacaklarınızın düzenli yürüyüş yapma neticesinde oldukça sıkı bir forma girdiğinizi göreceksiniz.

– Eğer mümkünse düzenli olarak yazın ve kışın yüzme sporunu yapabilirsiniz. Gerek denizde gerekse kapalı havuzlarda düzenli olarak yüzerek kol ve bacaklarınızın incelmesini ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

– Spor yaparken aynı zamanda fındık, karbonhidrat ve yeşil sebzeleri bolca tüketmeye dikkat etmelisiniz. Bu besinler hızlı bir şekilde yağların yakılmasına yardımcı olacaktır.

– Sadece egzersiz yapmak ve spor yapmak tabi ki sadece bacaklarınız için değil tüm vücudunuz için oldukça etkili bir uygulama olacaktır. Bununla birlikte spor yapamıyorsanız evde yapacağınız düzenli bakım kürleri ile alt bacaklarınızın sıkılaşmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken deniz tuzu kullanmaktır. Deniz tuzunu temiz cildinize sürerek yavaşça ovalama işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra ılık su yardımı ile temizledikten sonra sıkılaştırmak için piyasada bulunan ve oldukça etkili olan sıkılaştırıcı kremleri tercih edebilirsiniz.

– Spor yaparken veya günlük kullanımınızda tercih ettiğiniz ayakkabı çeşidi de oldukça önemlidir.  Özellikle yürüyüş yaparken oldukça rahat ve bütün kaslarınızın ağrımadan hareket etmesini sağlayacak ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Vücudu sıkılaştırmak için en sağlıklı yöntemin spor yapmak olduğu ve bunun dışında yağ aldırma gibi operasyonların da düşünülebileceğini de ayrıca belirtmek isteriz.

CEVAP VER

Yorum*
İsminiz*