Android Açılış Şifresini Unuttum

Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonları ya da tablet kullanıcıları, zaman zaman cihazlarında bulunan giriş şifrelerini unutabiliyor. Özellikle de cihaza yeni şifre koyanlar ya da ilk defa bu özelliği kullananlarda yaşanan bu sorun aslında sık sık karşılaşılan sorunların başında geliyor.

5 Defa Yanlış Girmeye Dikkat

Android İşletim Sistemi’ne sahip cihazlarda kilit ekranı açarken yaşanan sorun sadece 5 defa hak veriyor. Yani eğer siz 5 defa şifrenizi ya da deseninizi yanlış girerseniz, cihaz artık size yol göstermek adına özelliklerini sunuyor. Şifrenizi mi ya da deseninizi unuttunuz mu? tarzında sorular ile ekranda soru işaretleri çıkıyor. Burada yapılması gereken işlem deseni ya da şifrenizi unuttunuz mu? seçeneğine tıklamakla başlıyor.

Ekrana gelen bir sonraki işlemde de yedek PIN kodu girilmesini veya daha önceden belirlenen bir sorunun cevaplandırılmasını istiyor. Bu iki seçenekten biri doğru tahmin edildiği zaman zaten şifre otomatik olarak çözülüyor. Ancak yine yanlış bir giriş yapıldığı zaman hesap kilidini açma seçeneği ile Google Play mağazasına bağlanıyor. Buradan kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile yeniden şifre belirleme talebi geliyor. Yeni şifre ile cihaz eskisi gibi kullanıma hazır hale geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here