Teknoloji

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Google internet dünyasında arama motoru ile devrim yaratmıştı, 2005 yılında Android Inc’yi alıp geliştirerek Linux işletim sistemine sahip cep telefonlarını geliştirdi. 2008 yılında işletim sistemin değişiklik yaparak Android 1.0 HTC Dream ile dünyaya ilk akıllı telefonunu tanıttı. Bir çok özelliği içinde barındırarak kontrol edilmesini sağlamıştır. Telefon dünyasında devrim yaparak akıllı telefonların geliştirilmesi sağandı.

Günümüzde 7’den 70’e herkesin kullandığı telefonlar “akıllı telefon” kapsamına girmektedir. Kullanılan telefonların %90’nı Android işletim sistemine sahip. Bir çok özellik olması ile telefonunuzu sınırsız bir şekilde kullanmanıza olanak sunmaktadır. Android telefonlar teknolojinin son harikası olarak bir çok özelliğini kullanmamıza olanak sağlamaktadır.

Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?
Kullandığınız telefonlar Android işletim sistemine sahipse ekran görüntüsünü istediğiniz zaman alabilirsiniz. İnternette dolaşırken bir şey gördünüz ve not almanız gerekti, kağıt kalemde olmadığından dolayı ne yapacağınızı size akıllı telefonunuz söyleyecektir. En iyi yol ekran görüntüsünü alarak o bilgileri kaydetmeniz olacaktır. Bir çok telefonda ekran görüntüsü almak aynı tuş fonksiyonu sayesinde gerçekleşmektedir.

Samsung Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma
Cep telefonu dünyasında en gelişmiş olanları ve yenilikçi hali ile Samsung ilk sırada yerini alıyor. Zenginleştirilmiş menüsü ve özellikleri ile kullanımı oldukça basittir. Standart olarak tuş fonksiyonları sayesinde ekran görüntüsünü kolaylıkla alabilirsiniz. Ekran görüntüsü için home tuşu ve güç (açma-kapama) tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Tüm modellerinde aynı şekilde ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü: Home + Güç (Açma Kapama)

samsung ekran goruntusu

iPhone Ekran Görüntüsü Alma
iPhone geniş kitlelere hitap eden modern bir yapıya sahiptir. Kullanım bakımından diğerlerine göre biraz daha karışık olmasına rağmen kalitelidir. Açma kapama tuşu yukarıda bulunmaktadır. Güç tuşuna basılı tutup ardından menü tuşuna basmanız durumunda ekran görüntüsü alınmış olacaktır.

Ekran görüntüsü: Ekran görüntüsü: Menü + Güç (Açma Kapama)

iphone ekran goruntusu

LG Ekran Görüntüsü Alma
LG kullanıcılarındansanız eğer ekran görüntüsünü almak için ses düşürme ve güç tuşuna basarak alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü: Ses Kısma + Güç (Açma Kapama)

lg ekran goruntusu

HTC Ekran Görüntüsü Alma
HTC telefon kullanıcısıysanız eğer ekran görüntüsünü almak için diğer cihazlarda olduğu gibi aynı şekilde alabilirsiniz. Güç tuşu ile home tuşuna ayı anda basılı tutmanız durumunda kaydedilecektir.

Ekran görüntüsü: Ekran görüntüsü: Home + Güç (Açma Kapama)

htc ekran goruntusu

Sony Ekran Görüntüsü Alma
Sony kullanımı az olmasına rağmen kullanıcıların rahatlığı için ekran görüntüsünün nasıl olacağını tarif edebiliriz. İyi bir modele sahip olmasa dahi rahat bir şekilde ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü: Ekran görüntüsü: Ses Kısma + Kilit Tuşu

sony ekran goruntusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu