Android Telefonlarda Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir

Android işletim sistemine sahip samsung gibi cihazlarda hemen hemen her özellik kullanıcının ihtiyaçlarına göre düzenleniyor. Bu özelliklerden biri de mesaj bölümünde ya da genel olarak ekran kısmında yer alan yazının puntosunu ya da tipini değiştirmekten geçiyor. Kullanıcılar kişisel tercihlerine göre cihaza yüklenen yazı tiplerini değiştirebiliyor.

Genellikle android işletim sistemine sahip olan cihazlarda varsayılan bir yazı tipi yer alıyor. Tabi özelleştirme imkanı ile cihaz üzerinden direk olarak yazı tipi değiştirilemiyor. Yapılması gereken ilk işlem android uygulamalar ile akıllı cep telefonunun yaz tipinin kolayca değiştirilmesinden geçiyor. Farklı yazı tiplerini kullanmak ve kolay bir şekilde kullanıma hazır hale getirmek adına cihaza yüklemek gerekiyor.

Kolay Uygulamalar İle Özelleştirin

Android cep telefonlarında hem kullanımı kolay hem de farklı seçenekleri olan pek çok uygulama bulunuyor. Yazı tipi anlamında bakıldığı zaman bu uygulamalardan en kolaylarından biri Font Installer olurken, Type Fresh ve iFont şeklinde devam ediyor. Bu uygulamalar kullanıcıların tercihlerine göre değişim gösterirken kolay kullanımı ile de kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here