Teknoloji

ASUS DSL-N10E Modem Kurulumu Resimli

ASUS modem sahibiyseniz eğer kurulumunu Turk Telekom üzerinden destek verilmediğinden teknik servis ile görüşmenizi isteyecekler. Modeminizin ara yüzü DSL-N10E olduğundan dolayı ve Turk Telekom kullanıcıysanız eğer size resimli şekilde nasıl yapılacağını anlatabiliriz. Teknik servislerden aldığımız bilgiler doğrultusunda sisteme bağlantı sağlayarak internet erişiminizi ayarlayabilirsiniz. Kurulum sihirbazı işinizi kolaylaştırdığı gibi bağlantınızı da belirlemiş olacaktır. Resimleri adım adım takip ederek kurulum işleminizi gerçekleştirerek erişim sağlamanız mümkündür.

İlk olarak modem ayarlarına ulaşmak için modeminizin açık olması bağlantı kurduktan sonra 192.168.1.1 adresini tarayıcınıza yazmanız gerekmektedir. Asus modemlerin ilk kurulumu admin admin şeklinde olarak giriş yapabilirsiniz.

19216811

İkinci aşamada karşımıza kurulum sihirbazı çıkacaktır. Orada yazan admin bizim ilk girişteki admin adımız, yeni parola ise 192.168.1.1 sistemine giriş için şifremizi güvenlik amaçlı olarak değiştirmemizi istiyor. Yeni şifremizi yazdıktan sonra Gönder tıklıyoruz ve devam ediyoruz.

asus-dsln10e-1

İkinci adımda karşımıza çıkan ekranı aşağıdaki anlatım gibi ayarlamamız gerekiyor. Kendisi otomatik karşımıza çıkar İleri dedikten sonra devam ediyoruz.

asus-dsln10e

Modem kurulum ekranında;

Ülke > Türkiye

İnternet Servis Sağlayıcı > Turk Telekom (PPPoE)(8,35,PPPOE,LLC)

Adı: TTNET kullanıcı adımız kullanıcıadı@ttnet olacak

Şifre: TTNET ADSL şifremizi giriyoruz.

Kullanıcı adı ve şifresini 444 0 375 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak alabiliriz.

asus-dsln10e-3

Şifreleme: Wifi şifresi ayarları.

Anahtar Parolası kısmında şifre isteyecek. Wifi şifresi olarak belirttiğimiz yere wifi şifrenizi yazınız örneğin denkbilgi

Önemli: Eğer bağlantınızda kopma sorunu yaşarsanız wifi’niz şifre çözmekte sıkıntı çektiğinden dolayı ayarlardan WPA (TKIP) kısmını WPA/WPA2 olarak değiştirin sorun çözülecektir.

asus-dsln10e-4

İleri dedikten sonra son olarak karşımıza yapacağımız işlem ekranı çıkıyor. Son kontrolleri yaptıktan sonra Son tıkladıktan sonra kayıt oluyor. Artık internete erişim sağlayabiliriz.

Kaydet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu