Genel Kültür

Atatürk’ün Köpeği Fox Nasıl Öldü

Atatürk’ün Köpeğinin Adı, Atatürk’ün Köpeği Nasıl Ölmüştür

Fox cins bir köpek olup Alman pointeri olmaktaydı. İlk olarak sahibi bir fotoğrafçı olup Atatürk gördüğü zaman çok beğenmiştir sonra fotoğrafçı kendisine hediye etmek istediğinde yanındakilere fotoğrafçıyı memnun etmelerini ister ve köpeği alır. Devamlı Atatürk’ün yanında yaşamıştır bir çok açılış konferans konuşma devrim hepsinde yer aldı. Cumhuriyet’in ilk kurucularından birisi olmuştu.

Atatürk köpeğinin her şeyiyle ilgilenirdi yemesinden tutun yatıp uyuyacağı yerine. Köpeği onun dostuydu boş zamanlarını onunla birlikte geçirirdi.

Atatürk’ü ısırması ile birlikte Foks adlı köpeğinin uyutulmasını emrettiği söylenmektedir. Köpek hakkında tam bir bilgi olmayıp “Sahibi ısıran köpek bir daha iflah olmaz” der ve uyutulması emreder.

Köpeğini yanından hiç ayrılmazdı gittiği toplantılara ve gezilerde daima yanında olurdu. Sadık bir köpek olup onunla birlikte çekilmiş fotoğraflarını görebilirsiniz.

atatürkün köpeği
atatürkün köpeği

3 Yorumlar

  1. ataturkuuu karalamak için şimdide bu yolumu seçtiler ..mustafa kemal atatürk en büyük türk

  2. Hayır Atatürk emretmemiştir. Başkaları sahibini ısıran kopek iflah olmaz demiş uyutulmasını istemiştir. Atatürk, elini pansuman yapan kişiye de kotu amaçla yapmadığını söylemiştir. Elinide köşke yeni gelen kopeği kıskandığı için ısırmıştır. Atatürk asla bu kadar kotu olamaz. Saçmalamayın !!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu