Ayakkabı Lekelerini Temizleme Yöntemleri

Ayakkabılarınızın üstünde su varsa üzerine bir miktar vazelin sürün ve ondan sonra boyama işlemi yapın.

Ayakkabıdaki Küf Lekesi Çıkarma Yöntemleri;

Ayakkabınızın üstündeki küf lekelerini gliserin sürerek silebilirsiniz. Ayakkabınız spor ayakkabı ise eski kullanmadığınız bir diş fırçası ile temizleyebilirsiniz.

Kahverengi Ayakkabıların Boyanması;

Eğer ki kahve renkte ki ayakkabınızı siyah renge boyamak isterseniz ayakkabinızı ilk olarak çiğ olan bir patates ile çok çok iyi bir şekilde ovun ve sonrasında boyama işlemini yapın.

Açık Renk Ayakkabıların Temizliği;

Bu gibi ayakkabılardaki lekeleri temizlemek için bir bez alın ve o bezi benzine barışın. Benzine batırmış olduğunuz bez ile ayakkabınızı siliniz.

Vernikli Ayakkabıların Temizliği;

Bu cins ayakkabıları temizlemek için en iyi yol süt ile limon suyuna batırılmış temiz bez kullanmak olacaktır.

Süet Ayakkabıların Temizliği ve Korunması;

Süet ayakkabınız var ise ve bu ayakkabının tüyleri dökülüyor ise ya da ayakkabınızın tüylerini kabartmak istiyorsanız bu ayakkabıları su buharına tutmanız yeterlidir. Yalnız bu noktada ayakkabıları ıslak iken fırçalamamanız gerekir. Ayaklarınıza fırçalama yöntemini uygulamak için ayakkabının tam olarak kurumuş olmasını bekleyin ve fırçalama işlemini uygulayın. Bu tür kolay yollarla süet ayakkabınızın korunmasını ve daha dayanıklı, daha uzun ömürlü olmasını sağlamak sizin elinizdedir. Ayakkabımız bizi taşır. Ona iyi bakmalıyız!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here