Okul

B6 Vitamini Nelerde Bulunur

Soframızdan eksik etmediğimiz meyve ve sebzeler sağlık açısından oldukça etkilidir. Yemeklerde sevmediğimiz havuç beklide avokado hiç dönmeden bakmayız. Sürekli olarak bizlerin yemeklerde yediğimiz ürünler bolca B6 vitamini bulunmaktadır.

Vücut sistemimizin B6 vitamine büyük oranda ihtiyacı vardır sağlığımızı korur ve bir çok hastalığı önlemektedir. Sağlığa faydası böbrek taşını ve kolesterolü önlemekte önem teşkil etmektedir. Vitaminlerin çalışması için enzimlere ihtiyaç duyarlar bunlarda vücutlarımızda bol miktarda bulunur. Böylesine sağlıklı vitaminler hangi besinlerde bulunur birlikte inceleyelim.

B6 Vitamini Bulunan Besinler

Patates, pirinç, yulaf, muz, tavuk eti, marul, havuç, balık, bezelye, yumurta, soya fasulyesinde bol miktarda B6 vitamini içermektedir. Önemli vitaminlerden birisi olmaktadır haftalık olarak neredeyse hepsinden bir tutam almamız bağışıklık sistemimizi korumamızı sağlamaktadır.

B6 Vitamini Eksikliğinde Görülen Hastalıklar

B6 vitamini eksikliğinde uyku sorunları, uyuşukluk, böbrek hastalıkları, hastalanma, depresyon gibi bir çok hastalıklar görülmektedir. Sağlıklı bir yaşam için mutlaka B6 vitaminden bolca faydalanmak gerekecektir. Özellikle yaşlıların bol miktarda alması gereken vitaminler arasında olmaktadır. Alkol gibi maddeler vücudumuzda olan B6 vitaminlerinin yıkımlarına neden olmaktadır.

b6 vitamini
b6 vitamini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu