Balgam Nasıl Atılır

Balgam vücudun içinde biriken, biriktiği kişiye zararı olan bir tür maddenin dışarı atılmasını sağlayan bir salgıdır. Eğer balgam dışarıya atılmazsa kişide sürekli ve kalıcı olan öksürüğe sebep olabilmektedir. Balgam boğazda biriktiğinde önemli sorunlara yol açar. Bunlardan bazıları ise boğazda tahriş, tıkanıklık, kusma hissi ve öksürüktür. Balgam nasıl atılır diye sorulduğunda ise doktor kontrolünde balgam söktürücü kullanılması gereklidir.

Balgam Nasıl Çıkarılır?

Balgamın sökülmesi için karanfil, tarçın, elma kabukları ve zencefil kaynatılıp on dakika dinlendikten sonra içilebilir.

Ihlamur da önemli bir balgam söktürücüdür. Bu yüzden ıhlamur içmeye devam edilmelidir. Meyan kökü aktarlardan toz halinde alınıp 1 çay kaşığı meyan kökünü 1 bardak kaynar suya ekleyip içilebilir.

Bir çay kaşığı bal ile bir kaç damla limon suyu karıştırılarak yenilebilir.

Balgam nasıl sökülür sorusunu cevaplarken ada çayını unutmamak gerekir. Çünkü adaçayı da balgamın sökülmesinde çok etkilidir.

Havuç, enginar, ballı antep fıstığı macunu da balgam söktürme sırasında kullanılabilir.

Çörek otunu 1 su bardağı suda kaynatıp ılıyınca 1 çorba kaşığı da içebilirsiniz.

Doğal tedavide en çok kullanılan yöntemlerden biri de siyah turp ve bal birleşimidir. Siyah turp iyice yıkanır ve oyulur. İçine bal konulur. Sabaha kadar siyah turplu bal bu şekilde bekletilir. Sabah ise turpun içinde birikmiş olan ballı sıvı içilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here