Genel Kültür

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Çözüldü

Miami, Bermuda, Porto Riko kesiştiği üç nokta arası Bermuda Şeytan Üçgeni olarak kulaktan kulağa yayılmıştır. Bölge halkı tarafından şeytan üçgeni adı verilmesinin sebebi bu bölgede yapılan uçuşlar ve deniz seferlerinde başlarına felaketlerin gelmesidir. Çizilen bölge üzerinde uçak, gemi, jet gibi araçların geçmesi ile kaybolması bir oluyor. Yıllar boyunca buranın tehlikeli bölge ilan edilmesi bir çok ulaşımın farklı güzergahlarda seyretmesine sebep olmuştur.

Bölgede meydana gelen sıradışı olaylardan biri deniz yüzeyinde beyaz su oluşması. Bölgede dünya dışı varlıkların görüldüğü de iddialar arasında.

bermuda seytan ucgeni 2

Bilim insanların araştırmalarına konu olan “bermuda şeytan üçgeni” yıllar sora elle tutulur bilgilere ulaşılmıştır. En son teknolojik imkanlarla yapılan araştırmalar çözümü için yeteri kadar bilgiyi sağlamamıştır. Yıllar boyunca gizemini halen korumuş korumaya devam edecek gibi görünmekte. Kristof Kolomb’un günlüklerinde “bölgede bu dünyaya ait olmayan şeyler uçuyor” notları paylaşılmıştır. Yüzyıllar boyunca üç noktanın kesiştiği bugün Bermuda Şeytan Üçgeni adını olan bölgede insanlar için korkutucu olmuştur. Bilim insanlarının teorilerinden biri kayıp kıta Atlantis’in yok edilmesinde şeytan üçgenini bağlantısı olabileceği. Atlantisliler binlerce yıl boyunca dünyaya hakim olmuş medeniyetlerden biridir.

Kayıp Kıta Atlantis Hakkında Bilgi

Bölgenin dibinde ne olduğunu merak eden araştırmacılar basınca özel olarak tasarlanmış robotları kullandılar. Kilometrelerce derinliğe inebilen robotlar sayesinde okyanusun derinliğinde ne olduğunu az çok çözebildiler. Yüzeyin dibinde doğalgaz kaynağına rastlamışlardır.

Gizemi için bilim insanları: Doğalgaz fışkırarak suya karışır. Suyla karışması sonucunda Hidrat adı verilen un gibi beyaz maddeye dönüşür. Su kaynağı katı halde dönüşmüş hidratları eritmesi sonucunda suyun yoğunluğu azalır. Böylece bölgeden geçen gemiler, su araçları suyun yoğunluğundan etkilenerek batması kaçınılmaz oluyor. Suyun kaldırma kuvvetinden tam olarak faydalanamayan gemiler suyun derinliklerine gömülüyorlar. Hidratlar havaya karışması sonucunda yoğunluğu düşürmektedir. Havadaki oksijeni yakarak kullanan jet motorları bölgeden geçerken yeterli oksijen alamadıklarından dolayı irtifa kaybeder. Bermuda şeytan üçgeni doğaüstü güçlerin aksine bilimsel açıklaması olduğu açıklanmıştır.

bermuda seytan ucgeni 1

Şeytan üçgeninin bu kadar ünlenmesine neden olan “Flight 19” olayıdır. II. Dünya Savaşı döneminde Amerikan donanmasına ait bombardıman uçağı üsten ayrılmıştır. Şeytan Üçgeni’nden geçerken birden bire uçak radardan silindi. Flight 19 uçağından en son üçgenin çevresinden sinyal alındı. Sinyal bir müddet daha devam ederken kayboldu. Uçağa ait tek bir parça dahi bulunamadı. Amerikan donanması seferber olmasına rağmen hiç bir ize rastlanamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu