Genel KültürPratik Bilgiler

Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır

Acı Biber Acınsa Ne İyi Gelir, Biber Acısı Nasıl Geçer özellikle yemek yapan bayanların hassas elleri biber acısına sebep olmaktadır.

Acı biber doğradığımız zaman elimizde onun acılığı kalır ve hafiften yanma hissederiz. Cildimizde hissettiğimiz yanmalar bazen hassaslığına göre büyük acılar verebilmektedir. Bu noktalardan sonra acılığından kurtulmanın yolları ve doğrama püf noktasını öğrenmeniz gerekecektir.

İlk olarak elinize acı gelmemesi için yapmanız gereken eldiven takarak doğramanız olacaktır. Elimiz acı biber ile temas etmediğinden dolayı acılığını da hissetmeyeceksiniz. Elinizde çatlak veya kesik varsa o zaman acı biberin acılığını daha çok hissedeceksiniz. İlk olarak acılık için doktorunuza başvurunuz alerjik durum olabilir bunun için önceden bilgi almanız gerekmektedir.

Acı Biber Acısına Ne İyi Gelir

Limon Suyu: Bir adet limonu tamamen sıkınız içine tuz ve su karıştırarak karışımı tamamlayınız. İçersinde ellerinizi 10 dakika kadar beklettikten sonra yanma hissi artacak panik yapmayın ardından su ile 5 dakika boyunca yıkadıktan sonra rahatlayacaksınız. Acı biberin acılığını limon ile alınabilir.

Elma veya Üzüm Sirkesi: Su halinde olup 10 dakika kadar bekletiniz ardından acılığın yavaşça geçtiğiniz görebilirsiniz.

Süt: Biber acılarına iyi geldiği bilinmektedir biraz sütün içersinde 10 dakika kadar bekletiniz.

Buz: Eliniz yandığı zaman buz parçalarını bölgede dolaştırdığınızda elinizi acıya karşı his kaybı yaşatarak acının geçmesini sağlayabileceksiniz.

Kantaron yağı: Kantaron yağı yanık tedavisinde de kullanılmasından dolayı biberden dolayı el yanmalarında acıdan kurtulmanız için ovalamanız yeterlidir. Evinizde varsa bir miktarda kantaron yağı sürerek ovalayınız.

biber acısı

Kaydet

Bir Yorum

  1. arkadaşlar biberden el yanmasına ne yaparsanız yapın geçmiyorrrrrr…. Açısı beyninize vuruyor. ben aynı duruma düşmüştüm ve son çareyi doktorda buldum ! Bana ANESTOL POMAD kremini yazdı. ilk sürdüğümde on onbeş dkk çok fecii yandı ve sonrasında hafif hafif soğumaya başladı.Onun için arkadaşlar (başına gelen bilir ) :) şimdiden bu mesajı okuma ihtiyacı duyan herkese geçmiş olsun diyorum .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu