Pratik Bilgiler

Bıçak Nasıl Parlatılır

Mutfak araç gereçlerinden olan bıçakların temizliği önemlidir. Bazen aşırı kullandıktan sonra renklerinde kararma olur ilk gün aldığınız kadar parlamazlar. Bunlar için yeni yöntemler uygulanması gerekli olup mat rengini tamamen üzerinden atmalıyız. Bıçak temizliğimiz için püf noktalara değinerek baktığınız zaman kendinizi gördüğünüz zaman olmuş demektir.

Bulaşık makinesi ile bıçaklarımızı yıkayacağımız zaman ilk önce üzerinde bulunan yağ ve yapışkanlar varsa suyla durulayınız. Bıçaklar için ayrı bir bölüm oluşturun burada durdukları zaman su onlara geleceğinden dolayı temizlenmesine kolaylık sağlar.

Elde bıçaklarınızı yıkayacaksanız o zaman pamuksu yumuşak bir sünger yardımı ile yapınız. Sert ve zor lekeleri için kullandığımız süngerler çizik bırakarak bıçağınızda olan o mat görüntünün kalıcı olmasına neden olur. Elde yıkarken ovuşturarak yıkamaya çalışınız.

Sirke bulaşıkları parlatarak temizliğine yardımcı oluyor. Bulaşığı yıkarken dökeceğiniz sirke sayesinde daha parlak ve canlı hal almasını sağlayacaktır. Tencere, bıçak ve kaşıklarınız hiç olmadığı kadar parlak olur. Sirkenin sağladığı temizlik sayesine yeni alınmış gibi görünecektir. Misafiriniz gelecekse özellikle sirke kullanarak dolaptan yeni çıkarmış gibi gösterebilirsiniz.

bıçak çatal kaşık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu