Okul

Bilginin Önemi Nedir Kısaca

Bilginin Önemi, Bilgili İnsan Hakkında Bilgi

Geçmişten günümüze kadar bilgi devamlı önem taşıdı. Yaşantımıza baktığımız zaman bilgili insanların statü farkları oldukça değişik olabilirken bilgisiz insanlar ise çok düşük statülerde yer alıyor. Günümüzde bilgi sahibi olan insanların yaşantıları da kaliteli olmaktayken bir konu üzerinde bilgisiz olan insanlar daha çok alt sınıf olarak nitelendiriliyor.

Bilgi sahibi olan insanlar çalışmalarda bulunup icatlar yaparak insanlık için önemli katkılarda bulunurlar. İnsanların en büyük değerlerinden birisi olup teknoloji çağında yaşayanlar için vazgeçilmez olur. Bilgiyi paraya çeviren insanların yeri çok farklı oluyor buna örnek olarak günümüzün devleri olan google, facebook, twitter bilgi aracılığı ve yaratıcılık sonucunda ortaya çıkmıştır. Bilgili insanların ufku daha geniş olarak hayal güçlerinin yanı sıra hedefleri de büyük olur.

Toplum içersinde saygı görmek isteyenler bilgili olarak yön gösterenler olur. Liderlik özelliği gibi yeteneklere sahip olan insanların bu özelliğini doğru şekilde kullanması sonucu ortaya çıkmıştır.

bilgi
bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu