Teknoloji

Bilgisayarda Kopyalama Yapıştır Yapma

İleri derecede bilgisayar kullanımı ile yakından ilgisi olmayanlar için kopyala yapıştır yapmakta zor olmaktadır. Bu konuya her ne kadar çok hakim olsamda size basit bir yöntemle anlatmaya çalışacam umarım anlarsınız anlamadığınız durumlarda daha detaylı anlatımda yapabilirim. Bugünkü yazımda size bu konuyu kendi dilimden anlatacam teknoloji terimlerinden anlatsam bir çok kişi anlamayacaktır.

Basit yöntemle kopyala yapıştır yapmak?

Fare ile kopyalamak istediğimiz yazıyı seçeriz o kesim genelde mavi renk olur sonra CTRL + C tuşları kopyalar. Bu adımı geçtik yazımız kopyalanmış şimdi yapıştırmak istediğimiz yere tıklıyoruz ardından CTRL + V tuşlarına bastığımızda daha önce kopyaladığımız yazı kopyalanmış olacaktır.

Fare ile kopyalama yapmak istersen seçtiğimiz yazı olunca mavi olacak onun üstüne gelerek farenin sağ tuşu basarak oradaki seçeneklerden kopyalama yapabiliriz. Yapıştırmak istediğimiz yere sol tuşla bir kere tıklar sağ basar ve yapıştır seçeneğine bastığımızda yazımızı yapıştırırız.

Resimleri bilgisayarınıza indirmek isterseniz resmin üstüne sağ tıklayın Resmi Farklı Kaydet olacak seçenekler arasından ona bastıktan sonra kaydedilecek yeri soracaktır Masaüstü‘nü seçin ardından Kaydet butonuna bastığınızda bilgisayarınıza indirilmiş olacaktır.

Kopyalanmayan Resimlerde Kopyalama

Bazen resimler korumalı olur ve kopyalamak istediğinizde kopyalayamazsınız o zaman Shift + Farenin Sağ Tuşu bastığınız takdirde kopyalama işlemini gerçekleştirip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

kopyala yapıştır
kopyala yapıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu