Okul

Bilişim Haftası İle İlgili Yazı

Mayıs ayının ilk haftası olarak kutlanmaktadır. Bilişim ülkelerin teknolojilerini, yaşamlarını, ekonomik gelişmelerini etkileyerek harikalar ortaya çıkarmaktadır. Geri kalmış ülkelerin farkına vardığı geleceğin bilişimde olup çalışmalarının büyük bir kısmını bu alanda geliştirmektedir. Zengin bir toplumla birlikte gelişen ülkeler sahip oldukları tüm ülkeyi etkisi altına alır.

Bilişimin gelişimi ülkede olan eğitim ve eğitime gönül vermiş kişilerle gelişir. Beyin göçleri gelişimi olumsuz yönde etkileyerek büyük kayıplara neden olabilir risk altında olan ülkelerden biriside Türkiye olmaktadır iş imkanları ve kısıtlı çalışma alanları yüzünden 21. yüzyılda varlığını devam ettiremiyor.

Gelişme sağlayacak ülkelerin dikkat etmesi gereken hususlar ise;
Toplum içinde yenilikçi ve düşünce özgürlüğü yaratmak
Bireylere destek vererek eğitimin sınırı olmadığını belirtmek
Okullarda ile birlikte bilime yönelik çalışmalar sağlanması
Eğitime ayrılan gelirin biraz daha yüksekte tutulması

Genç nüfusu ile birlikte gelişen ülkemiz maddi olarak büyük bir kuvvet olup eğitilip gelişime faydası olması sağlanmalı. Eğitimin olmadığı yerde cahillik olup daha çok amelelik gibi işlerde değil de kendisinin katkıda bulunabileceği yerlerde çalışabilmeli. Genç nesle verilecek destek ile birlikte diğerlerini de umut ışığı tutulmuş olur.

bilişim
bilişim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu