Okul

Bizden Öncekiler Bize Neler Bırakmışlardır

İnsanlar yaşamları boyunca sahip olduklarını sonraki nesillere miras olarak bırakırlar. Büyüklerimiz bize mal mülkten ziyade kültürel değerlerde bırakmıştır. Güzel ahlak, düşünce, bilgi, kültürel mirasımızdır. Geride kalanlar geçmişin hatırlanmasını sağlar.

Atalarımızdan kalan bir çok tarihi zenginlik bulunur. En başta yaşadığımız güzel bir dünya bırakmışlardır. Temiz ve doğa ile iç içe bir dünya. Her insanın hayatları boyunca birkaç kez şahit olabileceği doğal eserler. Her insan yaşadığı toplumdan geriye bir şeyler bırakmak ister. Bırakacağı güzel ve kötü şeyler hatırlanacaktır. Tarihi eserler atalarımızdan bize kalan mimari eserlerdir. Tarihi olması yüzlerce yıl boyunca tarihe şahitlik yapmalarıdır. Sanatsal ve bilimsel alanda yapılan çalışmalar meyvesini vermiştir. İcatlar ve buluşlar geçmişten günümüze kadar ulaşarak insanlığa yol göstermiştir. Sahip olduğumuz bilimsel gelişmeleri daha da ileriye taşıyarak huzurla yaşarız.

Eğitim, sağlık, üretim, teknoloji alanındaki tüm çalışmalar gelecek nesillere bırakılmıştır. İcat edilen makineler sayesinde daha rahat bir hayata sahip oluruz. Üretilen araç ve gereçler geleceğimize yol göstermiştir. Her insan vefat ettiği zaman maddi varlığını çocuklarına ve yakınlarına miras olarak bırakır. Sahip olduğumuz hiçbir şeyi yanımızda götüremeyiz bizden sonrakilere miras kalır.

kulturel miras

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu