Botoksun Zararları

Göz çevrelerinde olan kırışıkların giderilmesi için güzellik merkezlerinde uygulanan yöntemlerdendir. Bir nevi botulinum adlı maddenin yüzdeki kaslara uygulanarak o bölgedeki kırışıklıkların giderilmesi sağlanıyor. Göz çevresi, alın bölgesinde olan kırışıklar için daha çok kullanılmaktadır. Botoks faydalı olduğu gibi riskleri de var, bunlar sizi ölüme götürmez ama zararlarından sakınmalısınız.

Malzeme olarak kullanılan botulinum özünde bir zehir olup kişilere verilmektedir. Uygulanan botokstan dolayı vücudunuzda görülebilecek çeşitli sorunlar kendisini gösterir.

Botoksun etkileri;
Görme sorunlarının yaşanması,
Nefes alıp vermekte zorluk,
İdrar tutamama durumu,
Sesin kalınlaşması,
Gözlerde kabuklanma,
Vücutta kas zayıflaması,
Deri döküntüleri ve kaşıntı,
Göğüs, kol ve omuzlarda ağrılar.

Botoks için doğru bir doktorun seçilmesi şarttır. Deneyimli olması zararlarından en az şekilde etkilenmenize sebep olur. Enjeksiyonun doğru noktaya gerektiği miktarda uygulaması kişilerin başarıyı yakalamasını sağlar.

Yanlış bir işlem doğrultusunda;
Göz kapaklarının düşmesi ve sarması,
Gülüşlerinizin şekil bozukluğu,
Kaşların eğrileşmesi,
Gözlerde kuruluk.

Kırışıklıklarının giderilmesi için botoks yaptıran bir kadının yüzünde morluklar oluşmuştur. Reaksiyondan dolayı kişi hastaneye kaldırılarak müdahale edilmesine rağmen şekil bozukluğundan kurtulmamıştır. Güzelleşmek için yapılan botokslar hiç beklenmedik tepkilere sebep olup size zarar verebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here