Boyalı Saç Nasıl Açılır

Güzellik adına bakım yapılan bölgelerden biri saçtır. Saç için pek çok uygulama bulunmaktadır. Özellikle saçları boyatmak ve sık sık renk değiştirme sonucunda saçta kırılmalar meydana gelmektedir. Bunun için çeşitli bakımların yapılması gerekmektedir. Bu bakımların yanı sıra boya uygulanan saçı daha sonra oksit ya da oryal ile açmak daha fazla yıpratacaktır. Bunun yerine doğal yöntemler ile boyalı saçlarınızın rengini kolaylıkla açabilirsiniz.

Limon İle Boyalı Saçın Rengini Açma

Limonda bulunan yüksek asit ile saç boyası kolay bir şekilde akıtılmaktadır. Bu işlem için gerekli olan malzemeler iki ya da üç limon. Bu limonları sıktıktan sonra saçınızın tamamına uygulayın. Daha sonra yaklaşık yarım saat kadar bekleterek saçınızı ılık su ile durulayın. Bu işlemi saçınızın rengi açılana kadar düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Haftada iki defa uygulamaya dikkat edin, fazla uygulama sonucunda saç yıpranabilir.

Bunun yanı sıra karbonatın da saç açma özelliği bulunmaktadır. Limonu saçınıza uygulayacağınız zaman içerisine yaklaşık 2 tatlı kaşığı kadar karbonat ekleyerek iyice karıştırın. Saçınıza uygulayarak 30 dakika beklettikten sonra ılık su yardımıyla durulayın.

Beyaz Sabun Yardımı İle Boyalı Saç Rengini Açma

Beyaz sabunun silici özelliği bulunmaktadır. Özellikle siyah gibi koyu renkli saç boyalarını kolay bir şekilde akıtmaktadır. Bu işlem için doğal beyaz sabun olmasına dikkat edin. Arındırıcı etkisi bulunan beyaz sabunun içeriği bakımdan saç boyasını kırıcı bir özelliği bulunmaktadır. Ancak beyaz sabunu kurutucu özelliği vardır, saçınızı, işlem sonrasında mutlaka nemlendirmeniz ve saç kremi uygulamanız gerekmektedir. Bu işlemi duş sırasında beyaz sabunu köpürterek uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayın. Beyaz sabunun yanı sıra, sıcak suyun da boyayı açma özelliği bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here