Boyun Çizgileri Nasıl Geçer

Yüz çizgilerinin oluşma sebebi olarak en göze çarpan sebep yaş almadır. Yaş alırken sağlıklı ve yaşlanmadan yaş almayan insanlarda yüz çizgileri daha kalın ve giderilemez bir biçimde oluşur. Ayrıca yaşama biçiminde stresli olan, her şeyi kafaya takan, sorun haline getiren, takıntıları olan, mimiklerini oldukça fazla kullanan, sinirli olan ve tüm bunları da yüzüne yansıtan insanlar zor ve zahmetli olarak giderilecek yüz çizgilerine sahip olurlar. Bilimsel olarak ise yüz çizgilerinin oluşma sebebi kolejden ve elastik tabakası diye adlandırılan tabakanın bozulmasıdır.

Boyun Çizgilerinin Geçmesi İçin Yapılması Gerekenler

Boyun çizgileri yaşı hemen ortaya çıkaran, yaş alırken yaşlı bir görünüm veren, gözümüze gitgide daha çok batan bir görünüm oluşturur. Cilt kırışıklıklarının giderilmesi için uygulanan bakım ve teknikler bu bölge için uygulansa da boyun çizgileri daha da hassas, özel ve dikkatli bir bakım ister. Boynumuz sürekli hareket eden bir organımızdır. Boynumuz kafamızı taşır. Kafamızın ağırlığından dolayı çok daha çabuk ve hızlı bir biçimde kırışmakta ve katman katman çizgiler oluşmaktadır. Peki boyun çizgileri nasıl geçer? İlk önce şunu kesinlikle bilmeliyiz.

Boyun bölgesi kırışıklıklarının geçmesi uzun, meşakkatli, her gün sistemli ve düzenli bir çalışma ister. Bunun için de gerçek anlamda disiplinli olmalıyız. Boynumuzu eğik bir şekilde tutmaktan uzak durmalıyız. Olabildiğince her zaman dik tutmaya özen göstermeliyiz. Çene altına boynu sıkıştırmak çizgi oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu yüzden çeneyi boyun altına sıkıştırmayın.

Uyurken yüksek yastıklar tercih etmek boyun çizgilerinin oluşumunu zorlaştıracaktır. Yüzümüze kullandığımız tüm nemlendiricileri her zaman boyun bölgesine dairesel hareketlerle uygulayın. Güneş altında fazlaca durmak boyun çizgilerini arttırır. Güneşe çıkmadan önce muhakkak güneş kremi sürmeli ve olabildiğince az zaman geçirmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here