Genel Kültür

C Harfiyle Başlayan Hayvan İsimleri

C harfiyle başlayan hayvanlar, hayvanların isimleri ve baş harfi A olan hayvanlar hangileridir aşağıda verilmiştir. Doğada yaşayan hayvanlar listesinin C harfi aşağıdaki gibidir. Binlerce hayvan olduğundan en çok bilinenlere yer verdik.

Cecropia Güvesi: Kuzey Amerika’nın en büyük güvesidir. Dev ipek güvelerinden biridir. Odun, kumaş ve kürklere musallat olurlar. Büyük zararlara yol açan küçük kelebek türlerine benzerler.
cecropia guvesi

Cennet Balığı: Küçük bir balık türüdür. Yabani yırtıcı olarak yaşamlarını sürdürürler. Böcekler, omurgasız hayvanlar ve yavru balıklarla beslenirler. Boyları sekiz dokuz santim kadar uzarlar. Koyu portakal rengine sahiptirler. Dişisinin rengi erkeğine göre daha soluk ve yüzgeçleri kısadır. Çin ve Formoza kıyılarında yaşarlar.
cennet baligi

Ceylan: Yabani ve sevimli hayvandır. Yırtıcı hayvanlar için bir numaralı avdır. Boynuzlu hayvan türlerindendir. Çift toynakları vardır. Uzunlukları 100 ila 130, yükseklikleri 60, kuyrukları 20 cm’dir. Gözleri iri renkleri toprak rengine benzer.
ceylan

Cırcır Böceği: Siyah parlak renkli böceklerdir. Yuvarlak iri başlı, kısa kanatları olan, uzun antenli, yükseğe zıplayabilen böcek türüdür.
circir bocegi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu