Genel Kültür

Çalışma Odası Nasıl Dizayn Edilmeli

Bazen işimiz olduğundan, ek gelir sağlamak istediğimizden ve eve işini taşımak isteyenler için doğru dizayn edilmiş çalışma odasından verim alınabilir. Kimileri için ihtiyaç olurken, kimileri için kaliteli vakit geçirmenin yeri olmaktadır.

Her ne sebepten olursa olsun çalışma odanız size uyum sağlamalıdır. Rahat edemediğiniz ortamda verimli şekilde çalışamaz, işleriniz aksar. Çalışma odasında ne kadar vakit geçireceğiniz, hangi tarz çalışmalar yapacağınızı belirlemelisiniz. Eşyalarınızı dizayn ederken ihtiyacınıza göre karar vermelisiniz.

Çalışma masanız size uyum sağlıyor mu? Ne kadar bol raflı, çekmeceli olursa zamandan tasarruf ederek performansınızı arttırabilirsiniz. Dağınık, enerjinizi emen çalışma odasında bulunmak sizi rahatsızda edecektir. İçinizde azim olmasına rağmen başarıya yaklaşamıyorsanız eğer sorun olduğundandır.

Bilgisayarınıza doğrudan ışık vurmayacak şekilde dizayn etmeye başlayın, güneş alan ama lambalardan gelen ışıkların enerjinizi almasının önüne geçin. Akşam saatlerinde çalışmayı seviyorsanız eğer, o zaman çalışma odanızın aydınlatmalarını da doğru dizayn etmelisiniz.

Çalışma odası için renk seçimi önemlidir. Mavi renk sorumluluk duygusunu arttırdığından dolayı biraz tonlamalara dikkat etmeniz gerekir. Doğru renk seçimi işinize odaklanmanıza yardımcıdır.

Kendinizi motive edecek çeşitli objelere yer vermeli. Yeşil bitkiler mutluluğu ve doğayı temsil ettiğinden motivasyonu da arttıracak. Çalışma odasında birkaç canlı çiçek koyulabilir. Olmazsa olmazlarından biri sizin ne kadar disiplinli olduğunuzu gösteren kitaplıktır. Kitaplarınızın varlığı rahat hissettirir, sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olur. her an el altında verimi arttıracak kaynaklarınız olmasını sağlayabilir. Odanız fazla küçük seçmeyin, geniş odalar daha rahat etmenize yarar. İyi hissettiğiniz bir odada oldukça iyiye gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu