Okul

Çalışmadan Emek Vermeden Sadece Yetenekle Sanatçı Olunur mu?

Her insanın belli bir yöne ağırlıklı olarak yetenekleri vardır. Zamanla keşfedebilirsiniz ancak tam anlamıyla geliştirmek için üzerinde durmak gerekir. Resim yapabilir, şarkı söyleyebilir, elleriniz çok yetenekli olup heykeller yapabilirsiniz ancak tarihte hiçbir sanatçı çalışmadan olduğu yere gelmemiştir. Yeteneklerini keşfederek onu geliştirerek sanatçı olunur.

Dünyaya çeşitli katkılarda bulunan bilim insanları dahi çalışmalarına ağırlık vererek ulaşmıştır. Yetenek sadece o alanda kişinin uzmanlaşması yatkınlığını gösterir. Ancak yeteneğini çalışarak ilerletebilir, insanların hayranlık duyabilecek seviyeye getirebilir. Herkesin yeteneği var, ufaktan resim çizebilir şarkı söyleyebilir. Üzerinde uzmanlaştıktan sonra herkesin hayran kalacağı eserlere can verebilir. Tarihte bir çok sanatçı ilk eserleri ilgi görmezken ustalık döneminde yaptığı eserler ile değer kazanmıştır. Zamanla yaptığı denemeler sonucunda her zaman daha iyi yerlere gelmiştir. Sanatçının duygu ve düşünceleri dışarıya yansıyarak ortaya çıkardığı eserlerdir.

Doğuştan sahip olunan yetenek geliştirilmeli ve ustalık dönemine girilmeli. Bilgisizce o işten uzak olup sanat eserleri ortaya çıkartılmaz. Emek, sabır, azim, kararlılık ve inanç etki eder. Çalışıp çalışmadan sanatçı olunmayacağı gibi yeteneğimiz bir çocuğun çizdiği resimden farksız olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu