Okul

Çevre Kirliliğinin Canlılar Üzerindeki Etkileri Nelerdir

Çevre ile birlikte insanların geleceği kirlenmeye başlamıştır. Doğanın kirliliği yanı sıra bir çok hastalığa sebep oluyor. Yayılması ile birlikte bir çok mikrop hayatımıza dahil olmaktadır. Hastalıkların artması ile birlikte hayatımızı tamamen olumsuz etkileri olacaktır.

Hava Kirliliği
Fabrika ve fosil yakıtlar ile birlikte ortaya çıkacak olan zararlı gazlar solunum yollarını etkilemektedir. Hava kirliliği ile birlikte asit yağmurlarının yağması toprağa dahi zarar vermektedir.

Su Kirliliği
Temel yaşam kaynağı olmaktadır gelişen ülkeler ile birlikte kimyasal maddelerin karışımı ulaştığı her yerdeki bütün canlıların ölümüne sebep oluyor. Canlıların zehirlenmesine sebep oluyor denge kurulmayarak hastalanmasına neden olur. Su kirliliğinin artması ile birlikte tarımsal faaliyetler gibi toprağında kirlenmesinin başlıca sebeplerindendir.

Toprak Kirliliği
Bilinçsiz olarak insanların topraklara attıkları atıklar çözünerek topraklarda zehirlenmeye dahi sebep olur. Bitkilerin zehirlenmesi doğal hayata büyük etki olup kısa zamanda bölgedeki ağaçlar çürüyerek yok olurlar.

çevre kirliliği
çevre kirliliği

3 Yorumlar

  1. eğer bizler bu güzel çevreyi kirletirsek doğadaki bütün canlılara zarar vermiş oluruz.lütfen bu dünyayı kirletmeyelim!!!!!

  2. bence bu güzel çevremizi kirletmeyelim ve canlılara zarar vermeyelim!!!!!!!!!!

  3. Cevreyi kirlenmesi çünkü çevre birtek bize ait değil çevre tüm canlılara ait

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu