Okul

Çevre Sorunları Nasıl Oluşur

Çevre Sorunlarının Nedenleri, Çevre Sorunlarının Oluşumu insanlardan ve onların yaptıklarından dolayı kaynaklanmaktadır. Doğanın bize verdiği değerlere sahip çıkmayarak kötü davranmamız sonucunda zaman içersinde karşılığını vermektedir.

Çevre sorunlarına dünyanın yetersiz kaldığı temel sorunlardan birisi olmaktadır. Milyarlarca insanın bilinçsiz bir şekilde yaşama devam ederek çevresini umursamaması yüzünden büyük kirliliklere sebebiyet olmaktadır. Çevre kirliliği her geçen gün dünya üzerinde artmaktadır. Kirletilen dünyanın ömrü yaptıklarımızdan dolayı daha da kısalmaktadır.

Çevre sorunlarına yönelik bir çok çalışma sağlanmıştır. Yetersiz kalındı veya başarılı olunamadı. Kurumların yaptığı çalışmalar yetersiz olunmamaktadır. En iyi bir gelişim sağlanması için insanların medya aracılığı ve konferanslar sayesinde bilinçlendirilmesi gereklidir. Çevre kirliliğini en önemli sebebi olarak insanlar gösterilir.

Gelişen teknoloji ile birlikte sanayi alanında yükselme sağlanmıştır. Sanayi atıklarının çevreye bırakılması, teknoloji ürünlerinin atılmasından dolayı da gerçekleşebilir. Fabrikaların bacalarına karşılık filtre sistemi hava kirliliğini bir nebze olsa da önleyecektir.

Ormanlar çevre sorunlarına karşı ilaç olarak görülüyor. Bırakılan atıklar kirletilen hava bitkiler yardımı ile birlikte temizlenerek yenilenmektedir. Dünyanın kaderi biz insanlara ait olmaktadır.

çevre sorunları

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu