Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar

Neredeyse çikolata sevmeyen çocuk yoktur. Birçok çocuğun sevdiği çikolatalar büyükler tarafından da sevilmektedir. Devamlı evimizde bulunabilecek bir abur cuburdur. Çok fazla tüketilmesi zararlı olsa da dengeli bir şekilde tüketilebilir. Maalesef çikolatanın güzel tadı olduğu gibi lekesi de vardır. Hatta annelerin korkulu rüyasıdır. Aynı zamanda beyaz eşyalar için de korkulu bir rüyadır.

Çikolata lekesini çıkarmak gerçekten kolay değildir. Maalesef çikolatanın yapıldığı malzemeler nedeni ile çikolata kalıcı bir lekeye sebep olur.

Çıkarılması zor olan her lekede olduğu gibi çikolata lekesini çıkarmak için güvenilir kaynaklar araştırılmalıdır. Çünkü yanlış bir yöntem sebebi ile eşyanız zarar görebilir. Çikolata lekesini çıkarmadan önce eşyanızın talimatlarına göz gezdirmelisiniz.

Çikolatayı çıkarmadan önce kurumasını beklemelisiniz. Çikolatanın kurma işleminden sonra lekeyi olduğunca kazıtma işlemi yapın. Giysiye zarar vermeden kazımaya dikkat edin. Daha sonra musluktan lekenin tersine su akıtabilirsiniz. Böylece eşyanın üzerinde kalanlar çıkar. Daha sonra çikolata lekesinin olduğu yere deterjan dökün. 10 dakika beklettikten hemen sonra lekeyi silin ve tekrar su ile temizleyin.

cikolata lekesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here