Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Yaz aylarında tüketilecek olan yiyecekler ve meyveler, cildimizin güzelleştirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Cildimizi güzelleştiren bitki ve meyvelerin daha önceleri maskelerini yaparak faydalanırdık. Doğal olarak yiyerek vücudumuza olan faydalarından yararlanacağız. Tükettiğimiz besinler cildimizi desteklediği gibi sağlığımızı korumamıza yardımcı olacaktır.

Ananas ile yaşlanmayı geciktirin

Ananasta bulunan bromelin sayesinde deri sertleşmesi ortadan kalkmış olacaktır. Cildin dökülmesini engellediği gibi ananas tüketerek daha canlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çatlamış ve kurummuş dudaklara süt

Cildinizin beslenmesi için çeşitli olarak çalışmalar yapabilirsiniz. Süt, kurumuş ve çatlamış dudaklarınız için birebir olacaktır. Yumuşattığı gibi aynı zamanda nemlendirici etkisinden faydalanmış olacaksınız.

Kuru ciltler domates ile yenileniyor

Cildinizde kuruluk varsa eğer domateste bulunan etken maddeler sayesinde cildiniz nemlenerek parlaklığına kavuşacaktır.

Saç beyazlığı için kuruyemiş tüketin

Saçlardaki beyazlamalar her geçen gün artıyorsa eğer pigment bakımından zengin olan ceviz, kaju ve zeytin tüketimini arttırın. Erken zamanlarda saç sorunu yaşayanlar bol miktarda kuruyemiş tüketmesi gerekmektedir.

Cildinizi yenilemek için badem

Omega-3 ve E vitamini bakımından zengin olduğu gibi cildinizin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Badem cildinizi yenilediği gibi güneş yanıklarının tedavisine de iyi gelmektedir.

Su tüketimini arttırın

Yaz aylarında terlemeniz artacağından dolayı cildiniz daha çok susuz kalacaktır. Susuz kalmaması adına içeceğiniz su miktarını 2-3 litreden 3-4 litreye çıkarmalısınız.

Kırmızı biberle cilt güzelliği

Kırmızı biber tüketimi günlük c vitamini ihtiyacını karşılayarak cildin daha canlı kalmasına etkili olur. Çiğ ya da pişmiş olarak tüketimi B6 vitamini kaynağına sahiptir. İçindeki karoten cilde giden kan miktarını arttırarak ciltte kırışıklık oluşmasını engellemektedir. Cildiniz daha parlak ve güzel görünebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here