Sorular Cevaplar

Dışlanmışlık Duygusu İnsanlara Ne Gibi Acılar Yaşatır

İnsanlar içlerinde yaşadığı duyguları kendileri yaratmadığı gibi çevresinde olan bireyler tarafından yönlendirilirler, siz kendi aranıza almayarak dışlarsanız onlarda bu yolda ilerlemeye devam edeceklerdir. İnsanları görünüşü, hareketleri, davranışları gibi kavramlarla yargılarsanız o vakit dışlanmış olacaklardır.

Dışlanmışlık duygusuna kapılan insanlar içine kapanıklık ile başlayarak yeni dostluklar ve arkadaşlıklar edinemeyeceklerdir. Mutsuzluk ile devam ederek kendilerini devamlı üzerek yıpratacaklardır. Bu duygular insanların yerine göre ölüm düşüncesine dahi neden olabilir. Geçmişte yaşadıkları zaman içersinde bu duyguların daha büyük sorun olarak algılayacaklardır.

Başkaları ile iletişim kurarken daima utangaçlık ve boynu bükük bir hal alarak onların tepkilerini bekleyecekler. Uzun vadeli olarak dışlanan kişiler kendilerini asosyal olarak görerek insanlardan uzaklaşmaktadır. Kendisini oraya ait olmama duygusunu ortaya çıkartarak uzaklaşmasına sebep olur. Aile ortamında hissedilmesi sonucunda çocuklarda evi terk etme gibi düşünceler akıllarına yerleşmektedir. Birlik beraberlikte uzaklaşarak aile bağları zarar görür.

dışlanmak
dışlanmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu