Doğal Kas Gevşetici Bitkiler

Kas gevşetici olarak ilaçlardan daha çok doğal kas gevşeticilere yönelmeliyiz. Vücudumuz bakımından sağlığımızı koruduğumuz gibi kasılmalara yönelik gevşeme sağlar, kendimizi iyi hissederek doğal bitkilere yönelmeliyiz. Kas gevşetici olarak uzmanlarda uyuşturucu gibi maddelerden uzak durulması gerektiğini belirtiyorlar. Kas gevşeticiler, kas spazmları ve kas ağrılarından kurtulmak için doğal olarak kullanılmalıdır.

Papatya
Doğal olarak sakinleştirici olmaktadır. Stresten koruduğu gibi kişilere iyi gelmektedir. Adet bozuklukları, baş ağrısı, gerginlik gibi durumlara iyi gelmektedir. Papatya kasılmış olarak kasları gevşetmeye yönelik etkisi olmayarak ruhsal ve fiziksel olarak strese iyi gelmektedir.

Kava kökü
Rahatlatıcı etkisi ile kasları gevşeterek yumuşamasını sağlamaktadır. Kasılan ve gergin kaslar için birebirdir.

Kedi otu
Kas spazmlarına karşılık rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir .kas yumuşatıcı olarak kişilerde kramp ve boyun kasılmalarına iyi gelmektedir.

Kedi nanesi
Doğal kas gevşeticilerden birisi olup Asya ve Kuzey Amerika’da yetiştirilmektedir. Gerginlik sonucunda gelen baş ağrısının yanı sıra iyi gelmektedir.

Kırmızı biber
Baş ağrılarına iyi geldiği gibi kaslardaki rahatlama sağlayan etkisi bulunur.

Lavanta
Lavanta masaj olarakta kasların gevşemesinde kullanılmaktadır. Kas ağrıları olan kişiler lavanta yağı ile vücudunu rahatlatabilir. Kan dolaşımını hızlandırdığı gibi iyileştirme etkileri göstermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here