Okul

Doğal Kaynakların Neden Dikkatli Tüketilmesi Gerekmektedir Kısaca

Sahip olunan doğal kaynakları idareli kullanmak her insanın vatandaşlık görevlerinden birisi olmaktadır. Özenli kullanılmadığı takdirde kısa süre içersinde tükenebilir. Dünyamızda bulunan doğal kaynaklar sınırlı olmaktadır bunlar su, petrol, maden ve doğalgaz olup idareli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Doğal kaynaklar tek bir insanın değil yaşayan tüm insanların hakkı olmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde tüketilmesinde zamanla tükenip sınırlı sayıda kalacağından dolayı idareli kullanılması gerekiyor. Dünyamızda bulunan petrol 40 sene daha idare edip sonra tükenme aşamasına gelecektir. Günde yüz binlerce ton tüketilmektedir. İnsanlar için önemli kaynaklardan biriside su olmaktadır.

İnsanlar için hayati önem taşıyan su tüketilmesi sonucunda hayatımızı tehlikeye sokmaktadır. Tehlikede olan hayatımızı etkiler kısa zaman içersinde tüketilmesi insanların su için savaşa dahi girmesine sebep olabilir.

Bilinçsiz yapılan tarım su tüketimini hızlandırıyor. Yapılacak tarımlar kısa süre içersinde insanları zor durumda bırakacaktır. Ülkemizde doğal kaynak su bolluğu sayesinde başka bir ülke tarafından su satın almayı talep edilmiştir.

Doğal kaynakların hızla tükenmesi insan nüfusuna bağlı olarak tasarruflu kullanılması gerekiyor. Her gün sayının artması ve dikkatli tüketilmemesi sonucunda azalmaya devam ediyor.

doğal kaynaklar su
doğal kaynaklar su

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu