Doğal Sakal Çıkarma Yöntemleri

Araştırmalara göre erkeklerin yüz bölgesinde 15 bin kıl bulunur. Erkeklerde ergenlik döneminden önce sakallar çıkmaz. Ergenlik dönemine girilmesi ile beraber sakal çıkmasında herhangi sorun yoksa hafiften uzamaya başlar. Sakal çıkma yaşı kişilere göre 20 yaşına kadar uzayabilir, yaşınız gelmesine rağmen istediğiniz gibi sakalınız çıkmıyorsa farklı yöntemlere başvurarak sakalınızın çıkmasını hızlandırabilirsiniz.

Sakal çıkarmak için yöntemler, kürler hazırlayabilirsiniz. Doğal yöntemlerle başlayarak sakallarınızın çıkmasını sağlamalısınız. İlk aşamada sakal çıkmasında doğal yöntemler önemlidir. Cildiniz tahriş olmadığı gibi zarar görmesinin de önüne geçersiniz.

Sakal çıkarma tarifi
2-3 diş sarımsağı eziniz. Elde ettiğiniz ezilmiş sarımsak karışımını sakallarımızın çıkmasını istediğimiz yerlere sürüyoruz. Kokusu gidinceye kadar beklenmeli, her akşam uygulanmalı ve kol olmayan yerlerde kılların çıkması ile bakabilirsiniz. Ortalama sarımsak maskesi sayesinde 3 ila 4 hafta sonucunda verim alınmaktadır.

Sakal çıkarmanızı sağlayacak diğer ürün ise badem yağı olacaktır. Sarımsağın kokusundan rahatsız duyduğunuzda, istemediğiniz vakit ise badem yağı ile yapabilirsiniz. Badem yağı sayesinde yüzünüzdeki tüyleriniz daha canlı ve gür çıkmasına yardımcı olur. Yüzünüzü her gün yatmadan önce badem yağı ile ovalayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra ılık suyla yıkanabilir.

Traş olunuz
Sakallarınıza halen ulaşamadıysanız eğer son olarak yüzünüzdeki tüyleri jilet ile kesmeniz olacaktır. Jilet vurulması ile tüylerin yerleri açılarak yerine sakalların çıkması sağlanır. Bir veya iki kere traş olmak yeterlidir.

Doktora başvurunuz
Sakalınız halen çıkmıyorsa eğer doktora başvurmanız gerekebilir. Yüzünüzün bazı kısımlarında kökler seyrek olabilir. Doktor tarafından sakal ekme işlemleri yapılarak istediğiniz türden sakalınıza kavuşabilirsiniz. Dermatologlardan yardım alarak sakalınızın çıkmasına engel olan hormonal dengesizlik saptanarak tedavisi uygulanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here