Genel Kültür

Dominik Cumhuriyeti Nerede

Ekranların sevilen yarışması Survivor her yıl birbirinden ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Kıyasıya rekabet herkesin ilgisini çekmekte. Yarışmanın adresi Dominik Cumhuriyeti gösteriliyor. Zorlu yarışmada finale kalmak için olması gerekenden çok daha fazla çaba harcamaları gerekecek. Her yıl yarışmalar ve şartlar zorlaştırılıyor. Dominik Cumhuriyeti Mart ve Nisan aylarında yağışın etkisinde kalır.

Kuzey ve Güney Amerika kıtasına yakın olmasından dolayı hava olayları genelde yağışlı geçmekte. Karayipler’de Hispanyola adasına yakın bölgede olmakta. Çevresinde sayısız küçük adalar bulunur. Survivor yarışması bu adalarda çekilmekte. Araçlarla yolculuk yaparak ulaşmak istedikleri yerlere varmaktadırlar.

Turizm için oldukça elverişli bölge olmakta. Lüks tatillerin yapıldığı mekanların başında geliyor. Adaları ve denizi sayesinde Türklerinde büyük ilgisini çekmekte. Survivor yarışmasının ardından tatilcilerin tercihleri arasında yer alıyor. Zengin insanların özellikle tercih ettiği tatil cenneti olmakta.

Para birimi Dominik pezosu
Yönetimi Cumhuriyet
Dili İspanyolca
Nüfusu 10 milyon civarında

Dominik Cumhuriyetinde saat GMT ‘ye olan uzaklığı: GMT-4 olup ülkemize göre 6 saat geride olmaktadır. Türkiyede saat 20:00 ise Dominik Cumhuriyeti’nde saat 14:00 olacaktır.

dominik cumhuriyeti
dominik cumhuriyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu