Genel Kültür

Eczaneler Saat Kaçta Kapanıyor

Eczaneler hayatımızın her alanında karşımıza çıkmakta. Acil ihtiyaçlarımız olduğu zaman eczanelerden karşılarız. Kış mevsiminde özellikle soğuk algınlığında eczanelerle içli dışlı oluyoruz. Sağlık ocaklarından aldığımız reçete doğrultusunda ilaç ihtiyacımızı alabiliriz. Eczanelere giderek sigortanız varsa sigortanızla ya da ücretli almanız mümkündür. Sağlık sektörünün vazgeçilmez parçası olduğu kadar yaz kış demeden ilaç ihtiyacımızı karşılamakta.

Gündüzleri 09.00’da açılıyor 19.30’da kapanıyor.

Nöbetçi eczane 19.00’dan sabah 09.00’a kadar açıktır.

Cumartesi günleri kimi eczane öğlene kadar çalışmakta, pazar günleri ve özel günlerde nöbetçi eczaneler hizmet vermektedir. Nöbetçi eczaneleri öğrenmek için eczanenin camında yer alan ekranda hangi eczanenin nöbetçi olduğunu öğrenebilirsiniz.

İlaç almanın yanı sıra kilonuzu öğrenebilir, tansiyonunuzu ölçtürebilir, küçük yaralara pansuman yatırabilirsiniz. Eczaneler sadece ilaç satılan yerler değil bir nevi onlarda doktorlarımız sayılır. Sağlık sektörünün olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. İlaç dağımın da ihtiyacımızı karşıladıkları gibi sıra bekleme sorunlarımızı ortadan kaldırmaktadır.

eczane
eczane

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu