Genel Kültür

Ehliyet İçin Parmak İzi Belgesi Nereden Alınacak

Parmak İzi Belgesi Nereden Alınır, Ehliyet Almak İçin Gerekli Belgeler

Ehliyet alımları artık daha kontrollü bir şekilde olacak. Yeni dönem içersinde ehliyet sahibi olmak isteyenlerin aynı zamanda parmak izi belgesi talep edilmeye başlanmıştır. Resmi gazete üzerinde yapılan bildiriye göre sınav sürelerinde kısalmalar gerçekleşmiştir. Parmak izi ile birlikte artık yeni adayların bilgilerine daha kolay ulaşılabilir olacak.

Parmak İzi Belgesi Nereden Alınacak?
Eskiden parmak izi pasaport, silah ruhsatı ve suça karışımlarında alınmaktaydı. Bugünlerde ise yeni kanun düzenlemesinden dolayı ehliyet alacak olan adaylardan istenmektedir. Emniyet Müdürlüklerine giderek parmak izi belgesi istemeniz gerekmektedir. Dijital ve normal bir şekilde saklanacaktır. Parmak iziniz sadece emniyette bulunup kimseyle paylaşılmayacaktır. Kişilerin güvenilir bir şekilde parmak izlerini verebilirler.

Sürücü kursuna kayıt olacaklar önceden parmak izi belgesi alarak başvurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde eksik evrak olacağından dolayı işleminiz kabul görmeyecektir. Belgeniz emniyet müdürlüğü tarafından imzalı olunması gerekmektedir. İmzalı olmayanlar geçerli sayılmayacaktır önceden belgesi olanlar kopyası ile başvurlarını gerçekleştirebilirler.

parmak izi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu