Teknoloji

Ekran Kartını Devre Dışı Bıraktım Ekran Gitti

Ekran Kartını Devre Dışı Bıraktım, Ekran Kartını Devre Dışı Bıraktık işte sorunlardan biriside bu bizzat başımdan geçen olay ile birlikte tekrar düzeltebiliyorsunuz sadece 5 dakika içinde işlemler tamamdır format atmaya hiç gerek yok.

Dün film seyrederken ekran kartı ile uğraşırken kurduğum sürücüyü iptal ederek daha iyi performans almayı bekledim. Ekran ayarlarını kurcalarken ekran kartını devre dışı bırakma diye seçenek vardı tamam dedim bir anda ekran karardı. Neye uğradığımı tamamen şaşırdım nasıl düzelecekti o günde format attığımdan dolayı nasıl yaparım aktif etmenin kısa yolu nedir kara kara düşündüm. Aklıma internetten araştırmak geldi kısa yolu vardır diye maalesef onu da bulamadık herkes kafasından sallamış. Birisi diyor başka monitöre tak birisi başka bir şey zaten bilgisayarın ekran kartı gitmiş ne alakası var. Sen sistemlerden kullanımı iptal etmişsin işimiz ekranla değil.

Ekran Kartını Devre Dışı Bırakma Çözümü
Sonra güvenli mod üzerinden başlatmamı söyleyen bir yazı gördüm evet ulaşmıştım bilgilere açıldı ekran sonra ekran ayarlarından devre dış bıraktığım ayarı tekrardan aktifleştirdim düzeldi. Burada yapmanız gerekenler ise güvenli modda başlattıktan sonra ekran kartını aktif edip normal bir şekilde kullanmanız olacaktır.

Ekran Çözünürlüğü > Gelişmiş Ayarlar > Bağdaştırıcı, Özellikler, Ekran Kartını Devreye Sok

Bilgisayar sağ tıkla, Aygıt Yöneticisi, Görüntü bağdaştırıcıları, Devreye Sok

ekran kartını devre dışı bırakma

Bir Yorum

  1. Ne alaka ya ekran kartini devre disi biraktiginda baska ekran kartin yoksa guvenli modda baslatamazsin acilmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu