Okul

El, Tırnak Bakımı ve Temizliğinin Önemi

Temizlik yapılması mikroorganizmaların çoğalmasını önlediği gibi sağlığımızı korumamıza yardımcı olacaktır. Temizlik için mutlaka bakım yapılarak temizlik malzemeleri kullanılmalı.

Bir günlük dilimi ele alacak olursak en çok kullandığımız yerimiz elimiz olmaktadır. Her şeye elimiz değer bölgede bulunan mikroplar elimize bulaşmış olacaktır. Temiz olmayan yerlere dahi değdikten sonra tırnaklarımızın arasında mikroplar pislikler dolacaktır. Elimizi ağzımıza veya yüzümüze getirdiğimiz zaman mikropları vücudumuzun içersinde almış olacağınız. Ellerimizi temizliği bu noktada çok önemli oluyor bir şey yiyeceğimiz veya tüketeceğimizde önceden sadece su ile değil sabunlayarak yapmalıyız.

Tırnaklarımızın arasındaki pisliklerden kurtulmak için fazla büyümede kesmeliyiz. Ellerimizi sabunlasak dahi uzun tırnaklarda aralarına biriken mikroorganizmalardan tamamen kurtulamayız mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Ellerimiz ne kadar temiz olursa o kadar mikroplardan korunmuş oluruz. Ellerin ve tırnakların temizliği önemli olup onları daima korumalıyız. Hijyen içersinde olduğu sürece hastalanmamız azalacaktır eğer pislik varsa hastalıklar beraberine gelir. Elimizi gün boyunca ağzımıza yüzümüze getirdiğimizi unutmayalım.

el temizliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu