Elektronik Sigara Bağımlılık Yapar mı?

Sigarayı bırakmak isteyenler için kitle iletişim araçlarına verilen reklamlarda herkes tanımış oldu. Avrupa ve ABD gibi ülkelerde sigara gibi nikotinli bağımlılık yapan zararlı maddelerden uzaklaşmanızı sağlıyor. Elektrik sigara bir çok kişi için umut ışığı olmasına rağmen insanların hayalleri ile mi oynuyor bilinmez. Sigaradan kurtularak hastalıkların önüne geçilebilir. Sigara en başta akciğer kanseri gibi sorunlara sebep oluyor. Tiryakileri günde bir paket bitirdikleri gibi bütçelerine de büyük zararlar veriyor. Sigaradan kurtulmak için elektronik sigarayı bir çok kişi size tavsiye edecektir. Umutlarınız ile oynanmasına izin vermeyin.

Sigara bırakacak olan kişilerin bağımlılık yapan maddelerden uzak durması gerekmektedir. Elektronik sigara sayesinde bırakabilirsiniz ama uzun süre kullanmak alışkanlık yapacaktır. Bir bağımlılıktan kurtulurken diğer bağımlılığa bağlanmış olacaksınız. Elektronik sigara içersinde bulunan madde sıvı nikotin olmaktadır. Kimyasal ve bağımlılık yapan maddeler arasında en zararsızı olarak gösteriliyor. Uzun süre alınması tekrardan bağımlılık oluşmasına sebeptir. Elektronik sigara bulamayan kişiler tekrar sigaraya başlayarak o nikotin ihtiyacını gidermeye çalışacaktır.

Elektronik sigara kullanmanın dozu aşıldığı zaman kişilerde tansiyon yüksekliği, kalp ve damar hastalıkları, akciğer kanserine sebep olmaktadır. Sıvı nikotinden dolayı kişiler daha çok içmek isteyecektir. Sigaradan sadece paranız ile uzaklaşmış olacaksınız zamanla tekrar vücudunuz isteyecektir. Asla kurtulmanız mümkün olmayarak sadece hastalıklarından bir nebze olsa uzaklaşmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here