En İyi 4 Kamp Alanı ve Yerleri

Şehir dışı yerler de dinlenmek ve doğayla iç içe olmak için yapılan tatil amaçlı konaklamadır. Çadırlar kurarak yapılan bu dinlenme eyleminde amaç doğa da zaman geçirip şehir hayatının gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmaktır.

Türkiye’deki Kamp Alanları

1- Muğla’nın Sultaniye Köyüne kamp yapmak için gidebilirsiniz. Uyandığınız da Köyceğiz Gölünü görmek o salaş havanın kokusunu içinize çekmek stresinizden uzak kalmanıza yarar sağlayacaktır. Dilerseniz etrafındaki otellerde de kalabilirsiniz.

2- Muğla’daki Akyaka Orman Kampı da tercih edeceğiniz kamp yerlerinden birisi olabilir. Ormanlık alanda kamp severler için ideal bir yer olan Muğla Akyaka orman kampı içinde wc, duş, çamaşırhane, elektrik gibi hizmetler mevcuttur.

3- Yedigöller Bolu, doğa severler için kesinlikle uygun bir kamp alanı olabilir. Restoran ve büfesi yok hazırlıklı bir şekilde gitmeniz gerekmektedir. Ateş yakamazsınız ama bunun için uygun olan yerler mevcuttur şehirden uzaklaşmak için gidilmesi gereken yerlerden birisidir.

4- Torkul Gölü Düzce’de bulunan bir göl olup adeta dağların gölün içinde ormanlık varmış gibi güzel bir görüntü oluşturmasına sebep olmuştur. Şehir merkezine sadece 28 kilometre uzaklıktadır. Burada hiçbir şekilde yiyecek içecek alanı, kamp araç gereçlerinizi alacağınız bir yer yoktur. Tam bir şekilde hazırlıklı gelmek sizin için avantajlı olacaktır. Burası sizler için huzurun kendisidir. Telefon çekmemektedir.

Kafa dinlerken aynı zamanda da İstanbul’a yakın olsun diyorsanız Edirne Gökçetepe size uygun olan yerdir. Sahilde ve markette ihtiyaçlarınızı bulmak biraz zor olsa da iki günlük hafta sonu kaçamaklarınız için ideal bir yerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here