Okul

Eski İcatlar Nelerdir

Geçmişte icat edilen ürünler günlük hayatımızı yakından ilgilendirmektedir. İcatların çoğu günümüzün en önemli icatlarının ilham kaynağı olduğu gibi geliştirilmesine de katkıda bulunulmuştur. Thomas Edison ve Alexander Graham Bell başta olmak üzere bir çok icadın babası olarak görülüyor.

Telgraf
Elektrik tellerinin üzerinden sinyal göndererek karşı taraf ile mors alfabesini kullanarak iletişim kurmayı sağlamışlardır. Mucitleri William Cooke ve Charles Wheatstone İngilizlerdir. (1837)

Mors Alfabesi
Samuel Morse tarafından telgraf tellerinde kullanılmak üzere bulunmuştur. İcadı ile bilgi alışverişi sağlanarak haberleşme alanında büyük ilerleme kayıt edildi. (1843)

Telefon
Alexander Graham Bell tarafından icat edilen en önemli buluşlardan birisi olarak gösteriliyor. Günümüzün internet ve iletişimin alanında en büyük başarı olarak gösteriliyor. İlk telefonun icadı 10 Mart 1876 yılında yapımıştır.

Radyo
İtalyan mucit olan Guglielmo Marconi tarafından icat edilerek radyo dalgaları ile haberleşme alanında önemli buluşlardan birisi oldu. Elektromanyetik dalgalar sayesinde radyolara gönderilen sinyaller çevirime uğrayarak sese dönüşüyordu.

telefonun icadı
telefonun icadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu