Okul

Eskimo Çocuğun Hayatı Nasıldır Kısa

Eskimo Çocukların Hayatı Nasıldır, Eskimo Çocukları Nasıl Yaşar

Eskimo çocukların hayatı bizlere göre çok daha farklı olmaktadır. Filmlerde ve televizyonlarda eski zamanlarda yaşayan insanların hayatlarına çok benzemektedir. Gerek cesaret olarak avlanmaya çıkarlar gerekte soğukla mücadele etmek için yöntemler aradıkları bilinir. Eskimolar kutuplarda yaşadıklarından dolayı kutup soğuğunu yaşayan insanlardır. Kar fırtınası, çığ gibi bir çok doğa felaketine alışık oldukları gibi yaşamları devam ettirirler.

Çocuklar soğuk olduğu için buzul evler içersinde yaşarlardı iki giriş kapısı vardı içerdeki sıcak havayı dengede tutmak için birisi dışarıdan giriş olurken diğeri ise alttan dışarıya doğru olmaktaydı.

Eğlence olarak oyuncakları yoktu ama hayvan kemikleri ve derileri ile birlikte kızak yaparak kayar, kardan adam, kartopu gibi oyunlarla eğlenirlerdi. Hayvan olarak penguenleri beslerdiler onlar için köpek kedi olmaktaydı.

Giyimlerinde havanın soğuk olmasından dolayı kalın olan kürk ve hayvan derilerini gün boyunca üzerlerinden çıkarmazlardı.

Avcılık onlar için bir yaşam felsefesi olarak ta bilinir yaşamlarını sürdürebilmek için aile büyükleriyle birlikte ava çıkarak yeteneklerini geliştirirlerdi.

eskimolar
eskimolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu