Et Beni Nedir

Et beni vücudumuzun herhangi bir yerinde çıkabilir. Et beni genelde koyu renktedir ve ilk olarak normal bir ben gibi çıkar ve sonrasında şişmeye başlayarak hafif kahverengi tonlarını alır. Ten renginde olan et beni de vardır. Genelde boyun bölgesinde yada karın bölgesinde çıkan et beni ten renginde olur ve daha sönüktür.

Et beni en çok boyun, kollar ve kasık bölgesinde çıkar. Basit bir yöntemle cildiye yada dermatoloji bölümlerinde aldırılabilir. Ancak almadan önce et benine bakılmalıdır. Bazı et beni bir kist taşıyabilir. Genellikle cildiye bölümünde bir uzmana başvurulduğu zaman gerekli tahliller yapıldıktan sonra gazlı bir sprey ile 2 dakikada temizlenir. En çok rahatsızlık duyulan bölgelerde çıkan et beni hemen aldırılmalıdır. Hem sürtünme ile canınızın acımasına hemde büyüyüp çoğalmasını engellemek için hemen alınmalıdır.

Et beni Vücudumuzun Hangi Bölgelerinde Rahatsızlık Hissettirir?

Et beni kasık bölgesinde (genital bölge) ve koltuk altlarında çıktığında sürtünmeden dolayı çok fazla rahatsız eder. Eğer zamanında müdahale edilmezse çoğalıp, büyümeye başlar ve buda için çıkılamaz bir hal almaya başlar. Bu bölgelerde çıkan et beni için hemen bir uzmana başvurulmalıdır.

Genellikle vücudumuzun görünmeyen yerlerinde çıkan et beni umursamayız. Ancak boyun bölgemizde yada görünen herhangi bir bölgede çıktığında tedavi için yollar ararız. Ancak et beni vücudumuzun her neresinde çıkarsa çıksın hemen müdahale edilmesi için uzmana başvurmalıyız. Et beni zaman zaman şişebilir. Şişlik genelde sürtünme olduğunda azalır. Ayrıca hoş bir görüntüsü olmadığı için insanlarda psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir.

Bir sağlık kuruluşunda yapılmayan tedaviler her zaman farklı kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden kesinlikle bir cildiye uzmanı veya dermatoloğa başvurulmalıdır. Mutlu bir yaşam için, sağlığınızı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here