Okul

Ev Adresimizi Neden Bilmeliyiz

Ev Adresini Bilmenin Önemi İle İlgili Yazı

Kendimiz dışında özellikle evimizde küçük çocuk yaşıyorsa onlar için ihtiyaç olacaktır. Ebeveynlere burada büyük sorumluluk düşerek çocuklarına öğretmeleri gereken iş bilgilerdendir. Yaramaz olan çocuklar biraz uzağa gittiğinde tekrar yolunu bulamayabilir. Alışverişe gittiğiniz ve kayboldu o zaman ihtiyacı olan ev adresi olacaktır. Endişelerinizin son bulması için ev adresini bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bilmesi gereken bilgilerden olup gerektiğinde yazılı bir kağıda yazarak devamlı yanlarında taşımalarını sağlamalıyız. Küçük çocuk olduğundan her an kaybolabilir hiç ummadık bir yerlere gidebilirler. Başlarına gelebilecek olayları saymak istemiyorum dünyanın bin bir türlü hali olduğunu biliyoruz. Başına gelecek olaylardan en kolay şekilde sıyrılmaları için gereklidir.

Ev adresinin bilinmesi sayesinde çocuğumuz her zaman bir nebze olsa güvende olacak. Kaybolan çocuğun eve tekrar dönmesini bir polis veya taksici tarafından getirilmesi beklenebilir. Kaybolan çocuğa soracakları evinin adresini biliyor musun olup sözlü yada yazılı şekilde yetkili kişilere iletebilir olacaktır. Bunlar arasında en önemlisi kaybolan çocukların tekrar bulunmasına yardımcı olmasıdır.

Ev adresini açık veya posta kodu şeklinde verebilirsiniz. Posta kodları mahallenize kadar bilgi vereceğinden dolayı bulunması çok daha kolay olabilir. Muhtarlığın adresi olarak kabul edebiliriz. T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sunduğu Yerleşim Yeri Adresi Sorgulaması yaparak kişisel bilgileriniz ile ikametgahınıza ulaşabilirsiniz.

ev adresi sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu