Dini Bilgiler

Evde Teravih Namazı Nasıl Kılınır

Teravih Namazı Nasıl Kılınır, Teravih Namazı Kaç Rekat Kılınmalı

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte oruç tutarak ibadetlerimizi yerine getirmekteyiz. Bir diğer ibadetlerimizden biriside namaz olmaktadır. İftar vaktinden sonra Teravih olarak camiye giderek kılınması gerekmektedir. Kadın ve erkeklerin kılması gereken namaz olmaktadır. Cemaat ile kılınan Teravih namazı çok daha sevap olmaktadır. Namazınızı imkanınız varsa camiye giderek kılabilirsiniz.

Ramazan ayında kılınacak olan Teravih namazı 2 yada 4 rekatta bir selam verilmektedir. 2 rekatta verilecek olan selamın daha hayırlı sevap olduğu bilinmektedir. Teravih namazında on rekatta bir selam verin ive iki selamla bitirilmesi mekruh olmaktadır.

İlk olarak yatsı namazı sünnet, farzı ve son sünnet kılındıktan sonra arkasından teravih namazına başlanmaktadır. 4 veya 2’şer rekat olarak kılınabilir toplam 20 rekat olmaktadır. Bitiminden sonra vitir vacip kılınarak tamamlanmaktadır.

Allah dualarınızı ve namazlarınızı kabul etmesini temenni ederiz. Mübarek Ramazan ayında kılınaca Teravih namazının büyük sevabı olmaktadır. Gidilecek Teravih namazları günahlarınızın affedilmesini sağlayacaktır.

teravih namazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu