Teknoloji

F Klavyeden Q Klavye Nasıl Geçilir Resimli

F klavyeniz varsa Q klavyeye geçiş yapabilirsiniz resimli anlatım ile birlikte bilgisayarınızda klavye sorununu çözmüş olacaksınız. F klavye bugünlerde bilgisayarlarda olması hepimizi rahatsız etmektedir hatta can sıkıcı olabiliyor.

Dünya üzerinde standart olarak kullanılan Q Klavye olmaktadır. Türkiye’ye göre ideal klavye ayarı ise F klavye olmaktadır ama alışkanlıktan dolayı kullanamayız veya bize çok ters gelmektedir. Aldığımız bilgisayarda daha önceden F klavye varsa onu Q olarak değiştirmemiz mümkündür. Yazarken çok zorlanırız işte size değişimi anlatacak yöntemlerden birisi.

Bilgisayarımızın görev çubuğunda yer alan TR işaretine sağ tıklayarak ayarlar kısmına geliriz oradan seçili olan F klavyeyi değiştirerek Q klavye yapmamız gerekir.

q klavye

 

Başlat > Denetim Masası > Saat, Dil ve Bölge > Klavyeleri veya diğer giriş yöntemlerini değiştir > Klavye değiştir… tıkladıktan sonra orada aynı ekran açılacaktır. Seçeneklerde Q klavye yok ise Ekle… olana tıklayarak Q klavyeyi seçmeniz gerekmektedir.

 

q klavye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu