Genel KültürTeknoloji

Facebook 6662 Nedir? Evet Yazıp İşlemi Tamamlayabilirsiniz!

Facebook 6662 Mesajlar Evet Yazıp Gönder, 6662 Mesajları Nedir kendiniz mobil ödeme ile alışveriş yapmadığınız takdirde böyle bir mesaj geliyorsa sakın EVET yazarak geri cevap vermeyiniz.

İnternet üzerinden dolandırıcılık her geçen gün farklı sektörlere geçerek kullanıcılara büyük bir tehlike altına almaktadır. Sizin hesabınızı kullanarak kişiler cep telefonunuzda bulunan kontörleri veya faturalı hat kullanıcılara yüklü miktarda fatura çıkartabiliyorlar.

Hiç farkına varmadan size gelen:

“Zong ile 11 TL ye Facebook Content’ni 5 taksitle satın almak için bu mesajı şimdi EVET yazıp cevaplayarak işlemini tamamlayabilirsiniz.”

Mesajda yazıldığı gibi internet üzerinden sizin alışveriş yapma imkanı tanımış olup EVET yazdığınız takdirde bakiyenizden para düşecektir.

Dolandırıcı kişiler tarafından sizin telefon numaralarınız kullanılarak alışveriş yapmanıza neden olmaktadırlar. Kullanılan alışverişlerde cevapladığınız takdirde bakiyenizden düşülüp veya ekstra fatura olarak size yazılmaktadır. Kendiniz alışveriş yapmadığınız halde böyle bir cevap geliyorsa mutlaka müşteri hizmetlerinize danışınız bilgi almanızda fayda var. Binlerce kişi kendi istekleri dışında gelen mesajlara evet yazdıklarından dolayı hesaplarından binlerce TL bakiye düşüldüğü görülüp mağdur olmuşlardır.

facebook 6662

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu