Genel Kültür

Facebook Kalp Yapma İşaretinin Kodu

Facebook sahibi kullanıcılar çeşitli işaretler kullanarak duygularını ifade edebilriler. Kalp işareti kodunu kullanarak sevdiklerinize kalp smileyi gönderebilirler.

Facebookta kısa sürede üne kavuşan karakterlerden birisi kalp işareti olmuştur. Ünlü isimlerin birkaç defa yapması sonucunda milyonlarca Türk facebook kullanıcısı nasıl yapıldığını internet üzerinde araştırmaya başlamışlardır. İşaretler klavye kombinasyonları çerçevesinde ortaya çıkmaktadır. Sizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz doğru tuşlara basmanız yeterli olacaktır. Sevgililerin birbirlerine duygularını ifade edip hoşlandıkları birisine karşılık verebilecekleri en güzel şekillerden olan kalp yapımında sizlere kolaylık sağlayacağınız.

Facebook kalp işareti için boşluk tuşunun sol tarafında yer alan ALT + 3 tuşlarına basınız. Kalp işaretiniz çıkacaktır çıkmıyorsa eğer bir yerde o zaman orası ASCII karakterleri desteklemediğinden dolayıdır. Örneğin Word dosyasında yazarken ♥ yaptığımda oluyor ama başka bir yerde bu gözükmeyebilir. Bunun püf noktası ise Alt tuşuna basılı tutup ardından 3 basmanızdır.

Yapmanız gereken belirttiğimiz gibi olup yapamayanlar bunları kopyalayabilir. Nasıl yapacaksanız işte Ctrl + C ve Ctrl + V sayesinde kopyalayıp yapıştır şeklinde kullanılabilir. Aklınıza takılan soruları bizlere sorarsanız sizlere daha kolay bir şekilde facebook işaretlerinden ♥ işaretinin anlatımlarına devam edebiliriz.

facebook kalp işareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu