Teknoloji

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma Yöntemleri

Facebook kullanıcıların ortak sorunlarından birisi videoları kendi kendine oynatmasından dolayı bilgisayarın kasması veya seslerin çıkmasıdır. Bazen istenmeyen videolarda oynatıldığından bulunduğumuz ortamda tatsızlıklar çıkabiliyor. İnternet kotalarının da ortak sorunu olup sayfaları dolaşırken kendi kendine videoları yüklemesi can sıkabiliyor. Facebook video oynatma özelliğini en başta vine.com da yer aldığını görerek kendi kullanıcıları için değişiklik yaparak sunmuştur. Ayarlardan facebook video oynatmalarını kapatmak mümkündür. Otomatik video özelliğini kapatarak kotanızın gitmesinden kurtulabilirsiniz.

1. Adım: Facebok hesabınıza giriş yapınız. Sağ yukarda ayarlar simgesine tıklayarak ayarların açılmasını sağlayın.

facebook1

2. Adım: Ayarlar tıkladıktan sonra genel kısmın altında Videolar kısmı olacak. Kırmızı renk ile gösterilen videolar kısmına tıklıyoruz.

facebook2

3. Adım: Videoları otomatik oynat seçeneğini göreceğiz. Videolar kendi kendine oynatılacaktır. Buradan özellik açık olacaktır siz onu Kapalı olarak işaretleyin.

facebook31

Facebook video oynatma özelliğini kapatmış olmaktayız. Sayfalara ve profillere girdiğimiz zaman özelliğin kapalı olması videoların biz tıklamadan izin vermeden oynatılmayacağı anlamını taşımaktadır. Videoları artık kendi kendimize oynatmış olmamızın istenmeyen videoların hareketlerinden kurtulmamıza işarettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu