Facebook’ta Sohbet (Chat) Nasıl Yapılır

Yeni Facebook kullanıcılarından biriyseniz eğer öğrenmeniz gereken adımlardan biri sohbet nasıl yapıldığıdır.

1- Hesap oluşturmak için ise; Facebook’a girilir ve yeni hesap oluştur seçeneğine tıklanır. Yüklenen sayfada hesap oluşturmak için kullanıcıdan ad soyad, cep telefonu numarası veya e-posta, şifre, gün-ay-yıl olmak üzere doğum tarih ve cinsiyet gibi kişisel bilgiler istenir. Kullanıcı, hesap oluşturmak için ekrandaki bu bilgileri doldurmalı ve devam etmeli. Kullanıcının hesap oluştururken verdiği bilgilerin doğru olması, gelecekte oluşacak bir tehlikeyi önlemede hayati bir öneme sahiptir.

Kullanıcı kişisel bilgilerini doldurup hesap oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra çok kısa bir süre içerisinde verdiği e-posta veya cep telefonuna onay maili, mesajı gelecektir. Kullanıcı bu mail veya mesajı açıp ilgili linke tıkladıktan sonra hesap aktif hale gelecektir. Ve artık Facebook’dan sohbet edebilmek için gereken ilk adım tamamlanmış olur.

2- Kullanıcı kayıt olduktan sonra, artık Faceebok’a e-posta veya cep telefonu numarası ve şifre kısımlarını doldurup girebilecektir. Giriş sağlandıktan sonra başka kullanıcılarla sohbet edebilmek için onlarla etkileşim sağlamak gerekmektedir. Bu etkileşim ise Facebook’ta ara kısmına iletişim kurmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazıp aratmakla başlar. Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, dünyanın en büyük çevrimiçi iletişim mecralarının başında geldiğinden etkileşim kurmak istediğiniz kullanıcıyı aratırken bilgilerini doğru girmek yararınıza olacaktır.

Aradığınız kullanıcıyı bulduktan sonra ise, direk mesaj atma ya da arkadaşı ekle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz arkadaşlık istediği kabul edildiğinde sohbet artık daha kolaylaşacaktır. Şöyle ki; arkadaş olarak eklediğimiz kullanıcılar isteğimizi kabul ettiklerinde ana sayfanızın sağ tarafındaki sohbet bandında gözükmeye başlayacaktır. Bu sayede çevrimiçi veya çevrimdışı oluşunu öğrenmiş olacaksınız. Son olarak sohbet etmek istediğiniz kullanıcıyı sohbet bandından çevrimiçi veya çevrimdışı olmaksızın seçip, karşınıza çıkan sohbet sekmesine dilediğiniz mesajı yazıp sohbete başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here