Sözlük

Feng Shui Nedir

Feng Shui, evinizin tasarımını baştan sona değiştirerek negatif enerjiden uzaklaşıp pozitif enerjiye ulaşmaktır.

Evinizin düzenlenmesinde yanlış bilinenleri unutarak baştan sona tasarımlarının yapılmasıdır. Eşyalar sadece göze hitap etmemeli aynı zamanda ruhunuza hitap ederek evdeki negatif enerjiden uzaklaşmalısınız.

Feng Shui, kendi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır. Belli bir yerleşim biçimine sahip olmadığından doğru düzenlemeyi yakalamalısınız. Eşyaların renginin belli bir enerjisi olup doğru kullanımının tasarımı baştan sonra değiştireceği gerçeğidir. Kafanıza göre düzenleyeceğiniz eşyalar size fayda sağlamaz. Düzenli olarak renklerin ve eşyaların boyutlarına göre yerleşim yapılması gerekebilir.

Bir çok adımda yapılabilecek olan Feng Shui için kendi üzerinizdeki negatiflikten kurtulun. Düşünce ve enerjinin pozitif olması sizi doğru sonuca götürecektir.

1 ) Işık, renkli ve her çeşit, bunun yanı sıra aynalar
2 ) Ses, çanlar, müzik(isteğe göre) ve ziller
3 ) Renkler
4 ) Çiçek, bitki ve küçük ev hayvanları
5 ) Havada salınan nesneler,süsler
6 ) Heykel
7 ) Elektronik cihazlar
8 ) Bambudan yapılmış kılıçlar

Bu 8 nesnenin özelliği ise evinizde olması durumunda kendinizi daha iyi hissedeceğinizdir. Işıklar ve renkler çok parlak olmamalı, size huzur ve rahatlık verecek türden hazırlıkların yapılması gerektiğidir. Kendinizi iyi hissettiğiniz gibi negatiflikten uzak durabilirsiniz. Huzurlu, refah ve dinlenmiş hissediyorsanız kendinizi o zaman doğru Feng Shui işlemini yapmış olduğunuzdur.

feng shui

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu