Teknoloji

Galaxy S4 Wifiyi Modem Olarak Kullanmak

Samsung Galaxy telefon kullanıcıları çok kullanışlı bir özellik gelmekte. Telefonunuzda bulunan internet paketini artık laptop bilgisayarlarınızda da kullanmanız mümkün olmaktadır. Wifi olarak vın almanıza gerek kalmayacak hem tasarruf hem de kullanışlı bir yöntem seçmiş olacaksınız. Samsung telefonlarınızı modem olarak kullanmanız için ufaktan ayarlar yapmanız yeterli olup artacaktır. Ortaklaşa internetinizi dahi kullanabilirsiniz.

Uygulamalar > Ayarlar > Kablosuz ve ağ > Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı > Taşınabilir Wi-Fi Alanı ayarları > Taşınabilir Wi-Fi alanını yapılandırın tıklayın buradan SSID Ağı olarak ad belirleyin ardından Güvenlik kısmında WPA2 PSK olanı işaretleyin en altta şifre girişi yapınız. Laptop bilgisayarınızdan bağlanırken bu şifreyi kullanacaksınız istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Tamam dedikten sonra Taşınabilir Wi-Fi alanı ayarları kısmına geri dönüş yapmış olacağız Taşınbilir Wi-Fi alanı yanındaki kutuyu işaretlediğiniz zaman cep telefonunuz modem görevi görmüş olacak.

Galaxy S4 Modemi Kapatma
Sağ üst kısımda wifi işareti mavi renkte çıktığı zaman telefonunuzun modem olarak çalıştığını anlayabilirsiniz. Yapmanız gerekli işlemleri doğru yapmış olursunuz kapatmak için işaretlediğimiz kutuyu kaldırdığınızda modem görevinden çıkmış olacaktır.

Bilmeniz gereken internet paketiniz olduğu sürece ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

galaxy s4 wifi
galaxy s4 wifi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu